Αυλαία με τεσσάρα η Αργεντινή, δεύτερη η Ουρουγουάη (video)

Όλη η δράση της διοργάνωσης

Έπεσε η αυλαία της φάσης τω ομίλων στο Copa America τις πρώτες πρωινές ώρες της Τρίτης (29/6), με δύο αγώνες, ανάμεσα σε Βολιβία-Αργεντινή και Ουρουγουάη-Παραγουάη.

Πρώτη με… ντόρτι

Η Αργεντινή, τερμάτισε πρώτη στον όμιλό της, αντιμετωπίζοντας χθες την ήδη αποκλεισμένη Βολιβία, την οποία και κέρδισε με 1-4.

Παπού Γκόμεζ, Λίο Μέσι (2) και Λαουτάρο Μαρτίνες σκόραραν για τα τέσσερα γκολ των Αλμπισελέστε, ενώ η Βολιβία είχε μειώσει στο 60ο λεπτό με τον Σαβίντρα.

Νίκησε και τερμάτισε δεύτερη

Με 1-0 επιβλήθηκε της Παραγουάης η Ουρουγουάη, στο ντέρμπι της δεύτερης θέσης, με τον μοναδικό σκόρερ στο ματς να είναι ο Έντισον Καβάνι.

Ο φορ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο 21ο λεπτό, με το σκορ να μην αλλάζει ως το φινάλε.