Μπενζεμά από άλλο πλανήτη! (video)

Μυθικός ο επιθετικός της Γαλλίας

Ο Καρίμ Μπενζεμά αποτέλεσε το μεγάλο στοίχημα του Ντιντιέ Ντεσάμπ, με τον έμπειρο επιθετικό της Ρεάλ Μαδρίτης να δικαιώνει τον ομοσπονδιακό προπονητή της Γαλλίας, με την μυθική του εμφάνιση απέναντι στην Ελβετία.

Την ώρα που οι Γάλλοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ, η απίστευτη ποιότητα του Καρίμ Μπενζεμά μίλησε, αφού με δύο δικά του γκολ οι «τρικολόρ» γύρισαν την αναμέτρηση και κάνουν όνειρα προημιτελικών.

Αρχικά στο 57o λεπτό, ο Μπενζεμά έφερε υποδειγματικά μπροστά του την μπάλα μετά την ασίστ του Μπαπέ και έγραψε το 1-1 λίγα δευτερόλεπτα μετά το χαμένο πέναλτι των Ελβετών.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκριζμάν έδωσε έτοιμο γκολ στον άσο της Ρεάλ Μαδρίτης που με κεφαλιά προ κενής εστίας δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το 2-1.

πηγή: inpaok.com

Original article: Μπενζεμά από άλλο πλανήτη! (video).

Το άρθρο Μπενζεμά από άλλο πλανήτη! (video) εμφανίστηκε πρώτα στο ΠΑΟΚ365.