Απίστευτα πράγματα στα προκριματικά του Ch. League

Η Σαχτάρ προκρίθηκε με το αυτογκόλ της χρονιάς (videos)

Η Σέριφ του Δημήτρη Κολοβού μετά την τρομερή νίκη με 3-0 επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ εντός έδρας… άντεξε στην Κροατία και βρίσκεται για πρώτη φορά στους ομίλους του Champions League!

Η μολδαβική ομάδα έκανε το θαύμα! Η ομάδα του Δημήτρη Κολοβού για πρώτη φορά στην ιστορία της βρίσκεται στους ομίλους του Champions League.

Η Σέριφ άντεξε κόντρα στην έμπειρη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην Κροατία απέσπασε το «χρυσό» 0-0 με μόλις 35% κατοχή, μία ευκαιρία και ο πρώην μεσοεπιθετικός του Παναθηναϊκού θια αγωνιστεί στην μεγαλύτερη διασυλλογική διοργάνωση μετά το τρομερό 3-0 του πρώτου αγώνα.

Στο άλλο παιχνίδι που γινόταν εκείνη την ώρα η Σάλτζμπουργκ επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Μπρόντμπι στην Δανία και μετά το 2-1 του πρώτου αγώνα πήρε την πρόκριση. Μέσα στα πρώτα δέκα λεπτά στο πρώτο μέρος, οι Αυστριακοί πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων και ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση, ενώ δεν αγχώθηκαν μετά τη μειώσει του σκορ από τους γηπεδούχους στο 62ο λεπτό.

Όσον αφορά το παιχνίδι της Σαχτάρ με τη Μονακό, εκεί έσπασαν καρδιές με το ματς να πηγαίνει στην παράταση. Ωστόσο εκεί, μπήκε το αυτογκόλ της χρονιάς από το Αγκιλάρ και μάλιστα ήταν αυτό που έδωσε την πρόκριση στους Ουκρανούς με συνολικό σκορ και των δύο αγώνων 3-2 (2-2 το σημερινό ματς).

πηγή: inpaok.com

Original article: Απίστευτα πράγματα στα προκριματικά του Ch. League.