Δεν τα κατάφεραν Τβέντε-Τζόλης

Αποκλείστηκε η ομάδα του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ

Δεν κατάφερε να προκριθεί στους ομίλους του UEFA Conference League η Τβέντε του Χρήστου Τζόλη, καθώς ήρθε ισόπαλη (0-0) με την Φιορεντίνα, στην σημερινή (25/8) αναμέτρηση στην Ολλανδία.

Η Τβέντε είχε τη μεγάλη ευκαιρία στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως ο Πιέτρο Τερατσίνο έκανε μεγάλη επέμβαση στην κεφαλιά του Τζόσουα Μπρένετ και κράτησε το 0-0 και σε συνδυασμό με το 2-1 της Τοσκάνης, έστειλε τη Φιορεντίνα στη φάση των ομίλων της διοργάνωσης.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ πέρασε στον αγώνα στο 67′ για τους Ολλανδούς και είχε ένα καλό σουτ που εξουδετέρωσε ο Τερατσίνο.

Στον πρώτο αγώνα, στην Ιταλία οι «βίολα» επικράτησαν με 2-1 με τα γκολ των Γκονζάλες (2′) και  Καμπράλ (31′), ενώ για τους Ολλανδούς μείωσε ο Τσέρνι στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

πηγή: inpaok.com

Original article: Δεν τα κατάφεραν Τβέντε-Τζόλης.