Νέα «σφαλιάρα» για Τσέλσι

Προβληματίζουν οι Λονδρέζοι με τις εμφανίσεις τους

Αν και προηγήθηκε, η Τσέλσι ηττήθηκε εκτός έδρας από την Σαουθάμπτον (2-1) και έμεινε με 7 βαθμούς έπειτα από 5 αγωνιστικές.

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα του Ραλφ Χάζενχουτλ, η οποία αν και ήταν από νωρίς πίσω στο σκορ, γύρισε πριν το ημίχρονο τον αγώνα με τους Μπλε στο Saint Mary’s και τους έπιασε στη βαθμολογία της Premier League.

Ο Στέρλινγκ είχε ευκαιρίες στο ξεκίνημα αλλά στο 14’ έκανε άσχημο τελείωμα και στο 22’ κακή επιλογή, όμως στο 23’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με πλασέ μέσα από την περιοχή έπειτα από φάση διαρκείας (0-1).

Η Τσέλσι ήταν καλύτερη στο πρώτο κομμάτι του ματς, όμως αμέσως μόλις σκόραρε, κατέρρευσε. Στο 28’ με τρομερό σουτ από το ύψος της περιοχής ο 18χρονος μέσος, Λάβια, ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τρομερό αριστερό στο παραθυράκι ο Αρμστρονγκ ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Στην επανάληψη η Τσέλσι δεν κατάφερε να μπει δυνατά και να επιβληθεί και μάλιστα χρειάστηκε οι Αθπιλικουέτα και Τιάγκο Σίλβα να κόψουν από μία φορά πάνω στη γραμμή για να γλυτώσουν τα χειρότερα. Με υποψίες ευκαιριών και πίσω στη βαθμολογία έμεινε η ομάδα του Τόμας Τούχελ μετά το τελικό 2-1.

πηγή: inpaok.com

Original article: Νέα «σφαλιάρα» για Τσέλσι.