Η απίθανη γκολάρα πρόκρισης του Τσίμιροτ (video)

Σαν σήμερα ο ΠΑΟΚ απέκλεισε την Ολιμπίκ Ντόνετσκ

Σαν σήμερα (3/8) πριν πέντε χρόνια, ο ΠΑΟΚ εξασφάλισε την παρουσία του στα Play Οff του Europa League, καθώς ο Δικέφαλος επικράτησε με 2-0 επί της Ολιμπίκ Ντόνετσκ στο γήπεδο της Τούμπας.

Το σκορ άνοιξε ο Ρόμπερτ Μακ με μία εξαιρετική ενέργεια στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος του αγώνα ο Γκόικο Τσίμιροτ με μία μακρινή «βολίδα» έκανε το 2-0 για τους «ασπρόμαυρους».

Στον πρώτο αγώνα οι «ασπρόμαυροι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Μπιλένκι στο 49ο λεπτό αλλά ο Πέδρο Ενρίκε απάντησε δέκα λεπτά αργότερα κάνοντας το τελικό 1-1 και έδωσε πλεονέκτημα στον Δικέφαλο ενόψει της ρεβάνς.