Μπούκι: «Δεν εμφανιστήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο»

Το σχόλιο του Ιταλού κόουτς της Σάσαρι

Στη συνέντευξη Τύπου βρέθηκε μετά το φινάλε του παιχνιδιού ΠΑΟΚ – Σάσσαρι, ο κόουτς των Ιταλών, Πιέρο Μπούκι, ο οποίος σχολίασε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Ο Ιταλός προπονητής τοποθετήθηκε για την ήττα της ομάδας από τη Σαρδηνία με 88-68, υπογραμμίζοντας ότι η Σάσαρι δεν εμφανίστηκε στο παρκέ στο δεύτερο ημίχρονο, παίζοντας αρκετά χαλαρά.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ αρχικά. Οι ομάδες είχαν δύο εντελώς διαφορετικά πρόσωπα στα ημίχρονο. Ο αγώνας διαρκεί 40 λεπτά και πρέπει να παίζουμε μέχρι τέλους. Είχαμε το προβάδισμα στο πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν εμφανιστήκαμε στο γήπεδο. Παίξαμε χαλαρά.

Είναι δύσκολα πλέον για εμάς. Για να συνεχίσουμε πρέπει να παίζουμε με περισσότερη ενέργεια και να αλλάξουμε τη ψυχολογία μας. Θέλουμε να κάνουμε restart και να δουλέψουμε πνευματικά. Η ομάδα πρέπει να ξαναχτιστεί σε πνευματικό επίπεδο».

πηγή: inpaok.com

Original article: Μπούκι: «Δεν εμφανιστήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο».