Παναθηναϊκός: Απίστευτο! Έκανε ξανά τη… μαγκιά ο Γιοβάνοβιτς!

Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Αστέρα Τρίπολης στη Λεωφόρο με 1-0, με τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς να ξάνει ξανά το… γνωστό τρικ!

Μετά την Τούμπα, ο Σερβος τεχνικός πήρε ξανά τη σωστή απόφαση και το ματς γύρισε.

Διαβάζονται περισσότερο τώρα…

Ο Παναθηναϊκός «ζορίστηκε» πάρα πολύ, αλλά κατάφερε να νικήσει και τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0 στο «Απόστολος Νικολαΐδης» στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League και συνέχισε το απόλυτο των νικών του στην εφετινή Λίγκα («7Χ7»), φτάνοντας τους 21 βαθμούς.

Πρώτη νίκη των «πράσινων» επί της αρκαδικής ομάδας μετά από 34 μήνες και επτά σερί αρνητικά αποτελέσματα, με ακόμα ένα γκολ του Αϊτόρ με πέναλτι στο 80’.

Στο 63′ ήρθε η μεγάλη στιγμή στη Λεωφόρο…

Ο Βέρμπιτς μπαίνει στη θέση του Παλάσιος και πάει στην αριστερή πλευρά με τον Αϊτόρ να πηγαίνει στα δεξιά.

Τότε άλλαξαν όλα…

Πολλές φάσεις από εκείνη την πλευρά, με την πιο σημαντική αυτή από την οποία προήλθε το πέναλτι!

Στο 75’ η πίεση του Παναθηναϊκού ψηλά, απέφερε ένα κλέψιμο της μπάλας από τον Αϊτόρ. Ο Καταλανός επιχείρησε να φέρει την μπάλα στην περιοχή από τα δεξιά κι ανατράπηκε από τον Άλβαρεζ, έχοντας «τσιμπήσει» πρώτος την μπάλα. Ο VAR Σιδηρόπουλος κάλεσε τον διαιτητή Ιωάννη Παπαδόπουλο για on field review κι έπειτα από ένα λεπτό ο Θεσσαλονικιός ρέφερι έδειξε την εσχάτη των ποινών. Ο Αϊτόρ ανέλαβε την εσχάτων των ποινών κι ευστόχησε από τα 11 μέτρα, κάνοντας το 1-0 για τον Παναθηναϊκό στο 80ό λεπτό.

<!– important to use below –> Παναθηναϊκός: Ακολουθείστε το Newspao.gr στο Google News. Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις για τον ΠΑΟ σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ, στο Newspao.gr