Τα «παστέλια» του Τζίμα (videos)

Τα τέρματα του 16χρονου επιθετικού

Ο Στέφανος Τζίμας κατάφερε να βρεί για άλλη μία φορα δίχτυα, στην χθεσινή (3/12) αναμέτρηση του ΠΑΟΚ Β με τον Διαγόρα Ρόδου.

Πιο συγκεκριμένα στο 69ο λεπτό ο 16χρονος επιθετικός πήρε το ριμπάουντ, έπειτα από πλασέ του Σπυράκου, και έκανε το 2-2 και στην συνέχεια ο Μπράντονιτς έκανε την ανατροπή για τον Δικέφαλο και διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Ο Τζίμας είχε σκοράρει άλλα δύο γκολ στην τέταρτη αγωνιστική της Super League 2 με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο νεαρός φορ των «ασπρόμαυρων» στο 70΄ έκανε την επέλαση από τα αριστερά, και με όμορφο διαγώνιο πλασέ έγραψε το 1-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπράντονιτς έδωσε έτοιμο γκολ στον Τζίμα και αυτός έβαλε το δεύτερο του γκολ σε επαγγελματικό επίπεδο.

πηγή: inpaok.com

Original article: Τα «παστέλια» του Τζίμα (videos).