Εύκολα πέρασε από τη Νίκαια ο ΟΣΦΠ

SUPER LEAGUE 1, 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-2

ΓΗΠΕΔΟ: Νίκαιας

Με γκολ των Μπακαμπού και Φορτούνη ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 στη Νίκαια τον Ιωνικό στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super Leauge 1.

Οι ερυθρόλευκοι πήραν από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού τον έλεγχο και στο 7′ θα μπορούσαν να πάρουν και το προβάδισμα μετά την πολύ ωραία κάθετη που πέρασε ο Χουάνγκ για τον Ρέαμπτσιουκ, ο οποίος όμως έκανε λάθος επιλογή και η ευκαιρία χάθηκε. Ευκαιρία στην οποία δόθηκε συνέχεια στο 13′, όταν ήταν η σειρά του Χάμες να περάσει κάθετη πάσα για τον Φορτούνη, το διαγώνιο σουτ του οποίου έφυγε λίγο άουτ.Όπως και να έχει, αν και δεν ήταν εντυπωσιακή η ομάδα του Μίτσελ διατηρούσε τον έλεγχο του παιχνιδιού, σκόραρε στο 26′ με κεφαλιά του Χάμες αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ του Παπασταθόπουλου και τελικά το 0-1 έγινε στο 34′, όταν ο Χουάνγκ βρήκε τον Μπακαμπού και αυτός με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Χουτεσιώτη. το 0-2 έγινε από τον Φορτούνη στο 40′, με τον Έλληνα άσο να κινείται εκτός περιοχής, να αποφεύγει τους αντιπάλους του και να στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι του Χουτεσιώτη για το 0-2, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με σβηστές μηχανές κινήθηκε το δεύτερο ημίχρονο. Στο 54’ αριστερό σουτ του Χάμες κατέληξε στα χέρια του Χουτεσιώτη, ενώ στο 56’ φάουλ του Χάμες μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. Το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και στο 80′ μία κεφαλιά του Μασούρα έφυγε άουτ. Στο 86′ ο Τσιγκρίνσκι κόντραρε σε κόρνερ σουτ του Γκάρι Ροντρίγκες και στο 88′ έκοψε το πλασέ του Μπουχαλάκη. Στο 89′ ο Πασχαλάκης μπλόκαρε προσπάθεια του Χρήστου Ιωαννίδη. Στο 90′ μπαλιά του Εμβιλά, ο Ελ Αραμπί με το αριστερό απέναντι από τον Χουτεσιώτη σούταρε άουτ, ενώ στο 93′ ο γκολκίπερ του Ιωνικού απέκρουσε το σουτ του Σαμασέκου.

Ιωνικός: Χουτεσιώτης, Μύγας, Σόουζα, Τσιριγώτης, Τσιγκρίνσκι, Ρουμπουλάκου (81′ Κάνιας), Βαλεριάνος, Φαντιγκά (81′ Ιωαννίδης), Άοσμαν (65′ Καμπράλ), Λοβέρα (65′ Ελευθεριάδης), Μασάς (51′ Μάντζης).

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόη, Ρέαμπτσιουκ, Χουάνγκ (84′ Σαμασέκου), Εμβιλά, Φορτούνης (65′ Μασούρας), Χάμες (84′ Μπουχαλάκης), Μπιέλ (73′ Γκάρι Ροντρίγκες), Μπακαμπού (73′ Ελ Αραμπί).

Στοιχηματική εμπειρία… όπως θα ήθελες να είναι! Παίξε Νόμιμα – 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Ακολουθήστε το aek365 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!

πηγή: aek365.com

Original article: Εύκολα πέρασε από τη Νίκαια ο ΟΣΦΠ.